I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18-02-2018r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 1630 i w niedzielę godz.1530, a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18 marca – 21 marca. Poprowadzi je salezjanin ks. Krzysztof Cepil.

W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składka na tacę na cele misyjne.

Podziękowanie za ofiary w Środę Popielcową dla potrzebujących. (910 zł). Na ołtarzu oraz pod chórem są skarbonki. Można składać tzw. jałmużnę postną. A w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę 60 zł.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.