20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14-08-2022

Dzisiaj zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze Święte o godz. 700, 900 i suma odpustowa o godz. 1130.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszam na uroczystą sumę, którą odprawi nasz ks. Michał dziękując Bogu za 10 lat posługi kapłańskiej i prosząc o nowe powołania z naszej parafii.

Serdeczna prośba aby w procesji uczestniczyły poczty sztandarowe, feretrony, chorągwie, dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież do bierzmowania.

W środę święto św. Jacka, kapłana – patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W sobotę wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. Niech Maryja, Najlepsza Matka, wyprasza wszystkim Bożą pomoc w codziennych potrzebach.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę na renowację ław kolatorskich (180 zł).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.