OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA -26 11-2023

 Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś w niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 18.00 na plebanii.

We wtorek  o godz. 16:30 różaniec połączony z modlitwami do świętego Józefa.

W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do cichej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.

W czwartek święto świętego Andrzeja Apostoła, dzień imienin naszego księdza Andrzeja. Zapraszam wszystkich w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 17:00, w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla ks. Solenizanta.

W piątek, pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Po Mszy Świętej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:00. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Odwiedziny chorych, będą także jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia.

W pierwszą sobotę miesiąca, Nowenna do Matki Boskiej Grabskiej. Po niej zmiana tajemnic różańcowych.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy ten piękny czas. Msza Święta Roratnia w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Podziękowanie za złożoną ofiarę dla ubogich w zeszłą niedzielę 1730 zł. Połowa tej kwoty została przekazana do Kurii Metropolitalnej. 

Za tydzień w niedzielę składka będzie przeznaczona na płatności czwartego kwartału do Kurii Metropolitalnej, na Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, UPJPII, Kurię, budownictwo sakralne.

Dziękuję za troskę o porządek w kościele, jak również za kwiaty do kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.