11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13-06-2021

Dzisiaj nasz rodak ksiądz Mirosław Pieprzyca obchodzi jubileusz 20-lecia Sakramentu Kapłaństwa. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najśw. oraz opieki założyciela Salezjanów św. Jana Bosko żeby był kapłanem na wzór Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciliśmy na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Jutro wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł.

W sobotę po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie z młodzieżą do bierzmowania (starszą).

W związku z ograniczeniami ilości wiernych na Mszach św. nie ma regularnej składki, a płatności bieżące są bez zmian. Proszę w miarę możliwości o wpłaty na konto parafii (można je odliczać jako „darowizna na cele religijne” przy rocznych rozliczeniach PIT).

Nr konta: 62 8619 0006 0060 0600 2554 0001.

Bóg zapłać za zrozumienie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.