26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26-09-2021

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

Jutro wsp. św. Wincentego a’Paulo, kapłana. Jest to również Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.

We wtorek św. Wacława, króla Czech i męczennika.

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

W czwartek wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 1800. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., i młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. W piątek spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się w intencji Ojca św., za dzieci i młodzież, za misje, za chorych i za pokój na świecie.
A w ostatnim tygodniu za dusze zmarłych. Róże różańcowe w każdą środę października o godz. 1730 będą dodatkowo odmawiać różaniec przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Józefa w intencji rodzin i Ojczyzny.

W pierwszy piątek miesiąca objazd do chorych rano. Prośba o zgłaszanie chorych w zakrystii. O godz. 1700 spowiedź w kościele.

W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 1800 Nowenna do NMP i zmiana tajemnic różańcowych.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę (220 zł), a za kwiaty nowożeńcom.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Przypominamy, że do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.