XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14-10-2018r.

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: „co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na zewnątrz kościoła i w gablocie są propozycje do wzięcia udziału w koncertach i wydarzeniach związanych z 40 rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

We wtorek wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

W środę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

W sobotę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka do puszek na cele misyjne.

Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 1700.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, postarajmy uporządkować groby naszych bliskich żeby w ostatniej chwili nie było problemu z wywozem śmieci. W zakrystii i w kancelarii przyjmowane są wypominki (prośba o czytelne pismo z zaznaczeniem czy są roczne czy jednorazowe).

Dzisiaj panowie z Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na tzw. wkład własny na dalsze prace w kościele (wymiana instalacji elektrycznej i odnowienie zakrystii).

Podziękowanie za sprzątanie kościoła oraz kwiaty.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.