XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16-09-2018r.

Dzisiaj łączymy się modlitewnie z Pielgrzymami do Kalwarii Zebrzydowskiej i modlimy się w intencji naszych rodzin.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jana i wolontariuszy od księży Salezjanów przeżywając „Niedzielę Misyjną”.

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Jutro, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

We wtorek święto, św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodziezy.

W czwartek wsp. św. Andrzeja Kim Tae-gŏn, Pawła Chŏng Ha-sang i Towarzyszy, męczenników Kościoła koreańskiego.

W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła oraz kwiaty i ofiarę 100 zł.

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.