XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18-08-2019r.

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

We wtorek wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W środę wsp. św. Piusa X, papieża.

W czwartek wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

W sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

Serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz liczny udział w uroczystości odpustowej.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.