II NIEDZIELA ADWENTU – 09-12-2018r.

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Dzisiaj pomagamy Kościołowi na Wschodzie swoją modlitwą i ofiarami składanymi do puszek.

W czwartek wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W piątek wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł.

Podziękowanie pomocnikom św. Mikołaja: panowie Sławomir Warzecha, Tomasz Nosek, Jerzy Zięba, Janusz Kostuch, Zbigniew Szewczyk, Emil Śliwa, Marek Kołodziejczyk, Piotr Nowak, Grzegorz Rogowski oraz Dorota
i Paweł Nowak.

Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki na Wigilijne stoły. Będą rozprowadzane przez Panów z Rady Duszpasterskiej. Złożone ofiary będą przeznaczone na uiszczenie płatności związanych z przeprowadzonymi pracami w kościele. Została wymieniona instalacja elektryczna w całym kościele (był to wymóg straży pożarnej i konserwatora zabytków). Zostały również wymienione piece grzewcze. Stare nie spełniały norm bezpieczeństwa. Rozpoczęta została konserwacja zakrystii. Część pieniędzy otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego.
Tzw. wkład własny wynosi 38 255 zł. Dokładne rozliczenie będzie przedstawione jak na zakończenie roku.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Rafała Kobasa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300.

Polećmy Jego duszę Miłosiernemu Bogu…

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.