UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY– 27-05-2018r.

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa Dzień Pierwszej Komunii św. Polećmy dzieci pierwszokomunijne Matce Bożej aby ten Dzień zapadł głęboko w ich serca.

We wtorek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w kościele o godz. 700, 1130 i 1700. O godz. 900 zgromadzimy się przy Bramie Miłosierdzia na Campus Misericordiae i po Mszy Świętej procesja, I ołtarz przy Bramie Miłosierdzia – przygotowują parafianie z Brzegów, II ołtarz na boisku sportowym – przygotowują sportowcy, III ołtarz u rodziny Talagów – przygotowują mieszkańcy Grobli, IV ołtarz przy Capmus’ie – przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami i młodzieżą bierzmowaną. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 1800.

W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Odwiedziny chorych rano. Spowiedź w kościele od godz. 1700. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi w naszej Nowennie. Po Nowennie zmiana Tajemnic Różańcowych.

Do czwartku zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 1800, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.

W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną zapraszam zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu wsp. św. Justyna, męczennika.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła i za kwiaty rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Jadwiga Kolasa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1500. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu…

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.