XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15-07-2018r.

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Dzisiaj po raz kolejny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny przed jubileuszem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła i za kwiaty.

Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.