OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18-03-2018r.

                                                                           

Dzisiaj, rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Prowadzi je ks. Krzysztof Cepil salezjanin. Dziękuję ks. Krzysztofowi za podjęcie trudu głoszenia rekolekcji. Znajdźmy czas aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych a poprzez nie dobrze przygotować się do spowiedzi rekolekcyjnej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i starszych, również chorych. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy we wszystkich spotkaniach wg programu rekolekcyjnego.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Św. Józefowi  zawierzamy wszystkich mężów i ojców naszych rodzin.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 1630 i niedziele o godz. 1530, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600.

Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 1100 uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

Zachęcam również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie księdza do odwiedzenia chorych w domach. A odwiedziny będą w Wielką Środę. Zapisy u p. kościelnego.

Na ołtarzu oraz pod chórem są skarbonki. Można do nich składać tzw. jałmużnę postną. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Podziękowanie za sprzątanie kościoła.

Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.